امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
«جنگـــ نـــــــــــرم »
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام وعرض ادب واحترام خدمت شما مهدی پژوهان گرامی
در این موضوع قصد بر این داریم با همکاری شما بزگواران نکات مهم و اصلی مربوط به جنگ نرم را بررسی کرده و بگنجانیم

چند جمله کوتاه از سخنان رهبری درباره جنگ نرم

خط اغفال به خصوص خواص و نخبگان از تاثیر دشمن ، یکی از خطوط القائی و تبلیغاتی دشمن است.

جنگ نرم، صحنه رویارویی دروغ های بزرگ باواقعیت های تردیدناپذیراست

جنگ نرم یعنى ایجاد تردید در دلها و ذهنهاى مردم

یکى از ابزارها در جنگ نرم این است که مردم را در یک جامعه نسبت به یکدیگر بدبین کنند

در جنگ روانى و آنچه که امروز به او جنگ نرم گفته میشود در دنیا، دشمن به سراغ سنگرهاى معنوى مى‌‌آید که آنها را منهدم کند؛

در تهاجم معنوی ، تهاجم فرهنگی ، تهاجم نرم، شما دشمن را در مقابل چشمتان نمی بینید هوشیاری لازم است.

[تصویر:  5(22).jpg]

ادامه دارد .....
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ
در فیلم سینمایی زندگی دروغین دیالوگی هست که میگوید/// این یک جنگ است جنگی که در ان نه بمب و نه اسله وجود ندارد// فقط اطلاعات وجود دراد
چه خوش است که یار مهدی باشم///هرلحظه سرقرارمهدی باشم///فرقی نکند برای من فرمانده///یارفتگرسپاه مهدی باشم///
پاسخ
اگر در این راه کشته شوم...

[تصویر:  13930402_0226764.jpg]

فرهنگ و صف‌آرایی فرهنگی در مقابل دشمن آن چیزی است که بنده هم اگر در راه آن کشته شدم، احساس می‌کنم که در راه خدا کشته شده‌ام. هرکس در این راه کشته شود، در راه خدا کشته شده و هرکس در این راه، زحمتی متحمّل شود، در راه خدا متحمّل شده است. مسأله، مسأله‌ی کوچکی نیست...نقش فرهنگ به نظر من یک نقش تعیین کننده و اساسی است و ما امروز مورد تهاجم هستیم.

امام خامنه‌ای ۱۳۷۸/۹/۲۳
پاسخ
شاید یکی از دلایلی که جنگ نرم به جنگ سخت در اولویت است این باشد که:

در جنگ نرم، نیروهای نظامی و سلاح ها و تلفات انسانی به چشم نمی آید و خسارت های معنوی آن بیش از خسارت های مادی است و البته با این توضیح که، افکار و اعتقاد مردم را نه به سرعت، بلکه آهسته و پنهانی در دست گرفته است!

این گونه است که علایق مردم، مسیر هدف جنگ نرم می باشد، پس انگار با جلب اعتماد به راحتی در ذهن ها نفوذ کرده و در آنجا منتشر می شود و به صورت حقیقتی شیرین، جلوه نمایی می کند.

پس آنچه در عقیده نفوذ کند و آن را تغییر دهد به سرعت در عمل نمایان می شود، چنین می توان گفت که جنگ نرم، تأثیر بسیار عمیقی دارد و درصد موفقیت بالایی!
رواق منظر قلب من آشيانه ی توست
اگر چه منظر چشمم بدون مهمان است
پاسخ
ادامه سخنان رهبری درباره جنگ نرم :

در میدان تنظیم شده ی از سوی دشمن بازی نکنید.... چون چه ببرید ، چه ببازید ، به نفع اوست.

امروز اولویت اصلی کشور مقابله با جنگ نرم دشمن است

دراین جنگ نرم،کافی است هواداران جبهه حق بیدارباشندو بیکار ننشینند چراکه زبان حق همیشه مؤثرتراز زبان باطل است

در جنگ روانى و آنچه که امروز به او جنگ نرم گفته میشود در دنیا، دشمن به سراغ سنگرهاى معنوى مى‌‌آید که آنها را منهدم کند؛

تهاجم فرهنگی انجام می گیرد تا فرهنگ خودی را ریشه کن کند

[تصویر:  s3.jpg]
پاسخ
جنگ نرم یعنی بدست اگاه کردنو عالم کردن ملتها و افشای هویت دشمن بشر و بدست اوردن قلوب این رهکار بهترین حرکت در تاریخ خواهد بود
چه خوش است که یار مهدی باشم///هرلحظه سرقرارمهدی باشم///فرقی نکند برای من فرمانده///یارفتگرسپاه مهدی باشم///
پاسخ
ادامه فرمایشات رهبری درباره جنگ نرم :

-مؤثرترین سلاح بین‌‌المللى علیه دشمنان و مخالفین، سلاح تبلیغات است

-من برنامه های استکبار جهانی علیه ملت ایران را در سه جمله خلاصه می کنم اول: جنگ روانی، دوم جنگ اقتصادی و سوم: مقابله با پیشرفت و اقتدار علمی

-کسانی که نسبت به مسائل فرهنگی حساسیت داشته باشند، متوجه مسأله تهاجم فرهنگی خواهند شد

-مقابله آمریکا با جمهوری اسلامی ایران عملاً در استمرار جنگ روانی با نظام و ملت ایران، معنا پیدا می کند

-*-دشمنان جمهوری اسلامی ایران باورهای سیاسی و دینی و نیز عادات حسنه ملت ما را با تکیه بر ابزارهای فرهنگی هدف گیری کرده اند

[تصویر:  3(37).jpg]
پاسخ
ادامه سخنان رهبری درباره جنگ نرم :

[تصویر:  57590006378358017996.jpg]

شکی نیست که امروز امواج تبلیغاتی پیچیده و درهم تنیده ی عالم، علیه اسلام متمرکز شده است.

-گستره تهاجم فرهنگیِ جبهه استکبار، همه کشورهای دنیا است اما در این تهاجم مهمترین هدف نظام جمهوری اسلامی است

-در تهاجم فرهنگی، هدف، ریشه کن کردن فرهنگ ملّی و ازبین بردن آن است

-تهاجم فرهنگی انجام می گیرد تا فرهنگ خودی را ریشه کن کند

-فرهنگ مایه اصلی هویت ملت هاست

-فرهنگ یک ملت است که می تواند آن ملت را پیشرفته، عزیز، توانا، عالم، فناور، نوآور و دارای آبروی جهانی کند.

-در تهاجم معنوی ، تهاجم فرهنگی ، تهاجم نرم، شما دشمن را در مقابل چشمتان نمی بینید هوشیاری لازم است.

[تصویر:  80_415.jpg]
پاسخ
[تصویر:  header002.jpg]

[تصویر:  farhang-War-4-L.jpg]
پاسخ
[تصویر:  si1a5yz_480.jpg]

[تصویر:  leader-soft-war1.jpg]
پاسخ

پرش به انجمن: