امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پدر و مادری 30 ساله با هشت فرزند
#1
   

در میان رشد منفی جمعیت و بحران پیش رو، تلویزیون خانواده ای را به تصویر کشید که با هشت فرزند زندگی خوب و شیرینی را سپری می کردند این در حالی است که امروزه بسیاری از خانواده ها تک فرزندی شدند و به این سمت متمایلند .

پدر و مادری 30 ساله با هشت فرزند

خانواده ای که از جمیعت زیاد خود نه تنها ناخشنود نبودند بلکه رضایت داشتند. عوامل رضایت این خانواده همان است که ما در زندگی اجتماعی امروز به ویژه زندگی شهری آنها را گم کرده ایم و با پشت پا زدن به آنها در دل شعار" فرزند کمتر زندگی بهتر وارد شده ایم" در حالی که شکل زندگی این خانواده می گوید می توان با بیش از یک یا دو فرزند هم زندگی شیرینی داشت اما نه با نگاه زندگی شهری امروز.

امروز ، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در آغاز درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد، با اشاره به کاهش جمعیت کشور اظهار کرد: اگر همین طور جلو برود، جمعیت بسرعت کاهش پیدا کرده و نصف جمعیت سن بالایی داشته و هزینه‌های سنگین و مشکلی برای جامعه خواهد داشت و نیروهای جوان تولید کننده خیلی کم خواهد شد.
این مرجع تقلید تصریح کرد: باید عواملی که جامعه را به این جا کشانده مورد بررسی قرار گیرد و عوامل تشویقی نیز در نظر گرفته شود.
آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار کرد: همیشه درد را بیان می‌کنیم در حالی که باید ریشه‌های درد و درمان در نظر گرفته شده و مورد توجه قرار گیرد.


به نظر شما راه رسیدن به خانواده هایی بیش از یک فرزند چه می تواند باشد؟


برای دین این فیلم به لینک زیر مراجعه کنید
فیلم پدر ومادر 30 ساله با 8 فرزند
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ
#2
بنظر من تربیت فرزندان مهم است اگر پدر و مادری توان تربیت و نگهداری و مراقبت از فرزندان را دارند هرچه اولاد بیشتر داشته باشند هم برای اسلام مفید است و هم برای خودشان مثلا تصور کنید یک خانواده هشت دکتر تحویل جامعه دهد هم به جامعه سود رسانده و هم خود انان از این موهبت الهی بهرمند میشوند اما اگر پدر و مادری توان تربیت صحیح فرزندان را ندارند هر چه کمتر فرزند داشته باشند بهتر است زیرا فرزندان انان مایع ضرر و بلاست/ پس فرزند بیشتر برای مومنان بهتر است نه مفسدان و یا تنبلان و نادانان
پاسخ
#3
]
امام صادق عليه ‏السلام :

اَلبَناتُ حَسَناتٌ و َالبَنُونَ نِعَمٌ فَالحَسَناتُ تُثابُ عَلَيهِنَّ و َالنِّعمَةُ تُسأَلُ عَنها؛


دختران خوبى‏ ها و پسران نعمت‏ اند، به خوبى‏ ها ثواب مى‏ دهند و از نعمت‏ها سئوال مى‏ شود.

تحف العقول

[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ
#4
وقتی زنی در غرب خانه داری کند وبه تربیت کودکانش بپردازد مورد ستایش وتقدیر جامعه قرار گرفته فداکارشمرده میشود!!!
اما اگر همین کار را زن مسلمان انجام دهد مورد ملامت قرار می گیرد...رواق منظر قلب من آشيانه ی توست
اگر چه منظر چشمم بدون مهمان است
پاسخ
#5
(۱۳۹۲/۱۰/۱۶، ۰۸:۲۲ ق.ظ)mahline نوشته است:
وقتی زنی در غرب خانه داری کند وبه تربیت کودکانش بپردازد مورد ستایش وتقدیر جامعه قرار گرفته فداکارشمرده میشود!!!
اما اگر همین کار را زن مسلمان انجام دهد مورد ملامت قرار می گیرد...سخن زیبایی فرمودید. این سخن شما حاکی از دید عمیق و صحیح شما به مسائل است
متشکریم
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ
#6
توجیه بسیاری از خانواده ها از تک فززندی این است که می گویند ما می خواهیم که بچه مان را خوب تربیت کنیم و برای او امکانات بیشتری فراهم کنیم واو را به کلاسهای زبان و فنون مختلف می فرستیم و بالاخره برای او سنگ تمام می گذاریم.ولی غافل از اینکه اولا فرزند در بین جمع بهتر رشد می کند و راه تعامل با دیگران، طریقه عشق ورزیدن، بازی کزدن ،امتحان شدن را بهتر یاد می گیرد و و از همه مهمتر راه انتقال فرهنگ از یک نسل به نسل دیگر توسط برادر و خواهر بزرگتر، بیشتر از پدر و مادر است.
و اینکه می گویند می خواهیم تمام امکانات را برای او فراهم کنیم نمی دانند که نیاز مادر اختراع است یعنی در کمبودها و سختی ها استعدادها بیشتر رشد پیدا می کند.
لذا بسیار خانواده هایی را می بینیم که با اینکه تعداد افراد زیادی هستند و شایدپدر و مادر هم کم سواد و امکانات کمتری هم نسبت به بقیه دارند ولی فرزندان آن ها هرکدام یک فرد مفیدی(دکتر ، مهندس ،عالم دینی و ...) شده اند شاید یکی از مهمترین عوامل تربیت در این خانواده ها روزی حلال بوده است.
پاسخ
#7
(۱۳۹۲/۰۹/۲۷، ۰۳:۱۲ ب.ظ)sale63 نوشته است: بنظر من تربیت فرزندان مهم است اگر پدر و مادری توان تربیت و نگهداری و مراقبت از فرزندان را دارند هرچه اولاد بیشتر داشته باشند هم برای اسلام مفید است و هم برای خودشان مثلا تصور کنید یک خانواده هشت دکتر تحویل جامعه دهد هم به جامعه سود رسانده و هم خود انان از این موهبت الهی بهرمند میشوند اما اگر پدر و مادری توان تربیت صحیح فرزندان را ندارند هر چه کمتر فرزند داشته باشند بهتر است زیرا فرزندان انان مایع ضرر و بلاست/ پس فرزند بیشتر برای مومنان بهتر است نه مفسدان و یا تنبلان و نادانان
پاسخ
#8
از فشارهای زندگی نترسید به یادداشته باشید
این فشاراست که توده ی زغال سنگ را
به الماس تبدیل میکند
همه چیز از نبودن تو حکایت می کند
به جز دلم
که همچون دانه ای در تاریکی خاک در انتظار
بهار
تو می تپد......
پاسخ
#9
همه در ایستگاه، منتظر آمدن اتوبوس بودند بعد از جند لحظه ای اتوبوس از راه رسید بالاخره با زحمت همه سوار شدند شخصی از بقیه خواهش می کرد که به عقب اتوبوس بروید تا من هم سوار شوم.ایشان هم سوار شد. اتوبوس به ایستگاه بعدی رسید مسافران هم آنجا منتظر بودند.و از بقیه خواهش می کردند که عقب تر بروند تا آنها هم سوار شوند.شخصی که ا چند دقیقه پیش خودش به دیگران التماس می کرد که برای او جا باز کنند، الان با غرور تمام جلوی در ایستاده و می گوید جا نیست اگر شما سوار شوید جای ما تنگ می شود و نمی توانیم روی صندلیها راحت بنشنیم.
پاسخ
#10
(۱۳۹۲/۱۱/۰۳، ۰۹:۴۵ ق.ظ)imiraknasah نوشته است: همه در ایستگاه، منتظر آمدن اتوبوس بودند بعد از جند لحظه ای اتوبوس از راه رسید بالاخره با زحمت همه سوار شدند شخصی از بقیه خواهش می کرد که به عقب اتوبوس بروید تا من هم سوار شوم.ایشان هم سوار شد. اتوبوس به ایستگاه بعدی رسید مسافران هم آنجا منتظر بودند.و از بقیه خواهش می کردند که عقب تر بروند تا آنها هم سوار شوند.شخصی که ا چند دقیقه پیش خودش به دیگران التماس می کرد که برای او جا باز کنند، الان با غرور تمام جلوی در ایستاده و می گوید جا نیست اگر شما سوار شوید جای ما تنگ می شود و نمی توانیم روی صندلیها راحت بنشنیم.

تلنگر خوبی بود . متشکریم
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین موضوع‌ها
بهداشت فردی با لیزر مو زا...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۴۰۰/۰۱/۱۷
» پاسخ: 1
» بازدید: 29
Buy Amoxil
انجمن:
آخرین ارسال توسط: inetryconydot
۱۴۰۰/۰۱/۱۵
» پاسخ: 0
» بازدید: 54
Order Amoxil Without Pres...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: inetryconydot
۱۴۰۰/۰۱/۱۴
» پاسخ: 0
» بازدید: 37
امام خامنه ای و ازدواج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۱۲/۲۷
» پاسخ: 2
» بازدید: 2308
رهن و اجاره آپارتمان ها د...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
» پاسخ: 0
» بازدید: 52
عدم دریافت کد امنیتی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: rotapakhsh
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
» پاسخ: 1
» بازدید: 2646
خانواده مطلوب مهدوی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 1856
پدر و مادری 30 ساله با هش...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 11
» بازدید: 13061
صرفا جهت تامل
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 2
» بازدید: 2884
گريه پيامبر(ص) از عذاب زن...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۳۹۹/۰۷/۲۰
» پاسخ: 1
» بازدید: 2052