امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیام های مهدوی به زنان منتظر
(۱۳۹۲/۰۶/۳۰، ۰۳:۱۵ ق.ظ)mhadiyeganeh نوشته است: کاش همه ی ما (چه زن و چه مرد) به انسان بودنمان توجه داشته باشیم و لا اقل آنچه برای خودمان نمی پسندیم در رابطه با دیگران انجام ندهیم...
در یک کلام: آدم باشیم...

و همچنین بگوییم: آنچه برای خود می پسندیم را در رابطه با دیگران نیز انجام دهیم...!

سوره حجر آیه 85 خداوند فرمودند: فالصفح الصفح الجمیل؛ پس گذشت کن، گذشتی نیکو!

مطلبی در این باره میخواندم که عفو و صفح با هم متفاوت است و یکی از دوستان بسیار زیبا میگفتند: روزی که معنای صفح را به خوبی درک کنیم سرمان را می اندازیم پایین و می گوییم: فالصفح...! که حتی به رویمان هم دیگر نیاورند!

Exclamation بد نیست نگاهی به تفاوت عفو و صفح داشته باشیم:
عفو، گذشت از مجازات است
ولی صفح یک درجه بالاتر است.

صفح این است که انسان نه تنها آن مجازات معمول را انجام نمی دهد بلکه اصلا نامش را هم نمی برد، به روی طرف هم نمی آورد، اسمش را هم نمی برد و لهذا اولیاء الله همیشه مقامی بالاتر از عفو دارند یعنی عفو آنها به صورت صفح است.

انس بن مالک در خانه رسول خدا صلی الله علیه و آله خدمت می کرد. می گوید رسول اکرم صلی الله علیه و آله در بسیاری از اوقات روزه می گرفتند و بعد هم غذای بسیار ساده ای، چه هنگام سحر و چه افطار می خوردند و معمولا افطاری ایشان یک مقدار شیر بود که من تهیه می کردم.
یک شب که ایشان با عده ای از صحابه بودند خیلی دیر به منزل آمدند، آنقدر دیر که من خیال کردم ایشان در منزل یکی از اصحاب افطار کرده اند. من هم شیر را خودم خوردم و بعد هم رفتم و خوابیدم.
وقتی که آمدند حس کردم که ایشان هنوز افطار نکرده اند. ( ظاهرا انس بن مالک از کسی پرسید که آیا رسول اکرم صلی الله علیه و آله امشب جایی مهمان بودند و او گفت نه) هیچ چیز دیگری هم در دسترس نبود. رفتم و خودم را مخفی کردم. ایشان وقتی دیدند چیزی موجود نیست رفتند و خوابیدند. انس که خود قصه را بازگو کرده است و نه رسول اکرم، می گوید رسول اکرم صلی الله علیه و آله تا زنده بودند چیزی در این مورد به روی من نیاوردند. این را می گویند صفح.

برگرفته از کتاب حکایت ها و حکمت ها
مجموعه داستان های آثار استاد شهید مرتضی مطهری

رواق منظر قلب من آشيانه ی توست
اگر چه منظر چشمم بدون مهمان است
پاسخ
(۱۳۹۲/۰۶/۳۰، ۰۶:۲۶ ق.ظ)9251th نوشته است: اگر زن پوشش مناسب داشته باشد ورفتارش را کنترل کند تا محرک نباشد نسبت به جنس مخالف تمام کارهای اجتماعی را می تواند انجام دهد و مثمر ثمر باشد در عصر انتظار .

با سلام و سپاس از اینکه نظر خود را در این موضوع درج نمودید!

مسئله ای که به آن اشاره فرمودید، در حقیقت برای همه قابل قبول است، فقط به نظر بنده یک سوال آمد، و آن اینکه انجام دادن تمام کارهای اجتماعی برای یک زن، حتی اگر از حجاب خود محافظت کند لازم است؟!
و برای یک زن چه کاری در اولویت می باشد؟!

Exclamation متاسفانه مدتی ست که شغل های بیرون از منزل، برای خانم های خانه دار مرسوم شده، طوری که حتی بُعد مادی و اقتصادی آن کار هم، مد نظر خانم نمی باشد، بلکه فقط چون دوست دارد بیرون از منزل مشغول باشد، آن کار را انجام می دهد!

چرا خانم ها، این اصل را از یاد برده اند که کودکان آن ها، بیشترین نیاز را به آن ها دارند و تجربه ای که در فرزند پروری صحیح کسب می کنند به پای فروش پوشاک و امثالهم نمی رسد!

پاسخ
(۱۳۹۲/۰۷/۰۱، ۰۷:۰۵ ق.ظ)sale63 نوشته است: بنام الله/// مهمترین وظیفه یک زن در جامعه تربیت مردان مومن است هر نوع فعالیت خارج از خانه ای که منجر به اختلال در روند تربیت فرزندان به شکل شایسته شود حتی اگر جهاد هم محسوب شود جایزنیست جز انکه زنی از ترس گرسنگی و بیم جانی خود و اولادش اقدام به شرکت در امور خارج از خانه باشد/ اما اگر واقعا زنی میتواند در کنار تربیت کامل فرزندانش مشارکت اجتماعی هم داشته باشد اجر هر عملش نزد الله چند برابر است

در حال جمع بندی پیام های این موضوع هستم که می بینم بزرگواران چه نکات خوبی را تذکر داده اند!
مخصوصا این پیام که با آخرین ارسالی ما، تناسب دارد.

پاسخ
زنان مسلمان در زندگی شخصی و اجتماعی، باید فاطمه زهرا علیها السلام را از جهت خردمندی، فرزانگی و معرفت، الگو و سرمشق خود قرار دهند و از بُعد عبادت، مجاهدت، حضور در صحنه، تصمیم گیری های عظیم اجتماعی، خانه داری و تربیت فرزندان صالح، از زهرای اطهر علیها السلام پیروی کنند.

جنبه مادری یک زن طوری است که شخصیت فرزندان نمی تواند جدا از شخصیت مادر باشد. همه زن ها باید به دنبال چنین ارزش هایی حرکت کنند که فرزندانی صالح و با شخصیت و منتظران راستین، تحویل جامعه دهند. زن به منزله مادر باید در محیط خانه، مایه آرامش و آسایش محیط خانواده باشد و در دامان پر مهر و عطوفت خود با سخنان پر نکته و پندآموز، فرزندان صالحی را از لحاظ روانی، تربیت کند و انسان هایی پاک و سالم را پرورش دهد.

مادر از هر سازنده ای، سازنده تر و باارزش تر است؛ چون می تواند یک انسان والا و با روحیه و ایمانی پاک، تحویل جامعه دهد، ولی دیگران قابلیت چنین کاری را ندارند. مادر می تواند با رعایت و دقت در تربیت، موجودی را تحویل جامعه دهد که از لحاظ روحی، یک انسان سالم و بدون عقده باشد.

همان طور که در زمان پیامبر صل الله علیه و آله و سلم، زنانی شجاع، با تشویق فرزندان خود به جنگ و شهادت، آنها را برای یاری پیامبر صل الله علیه و آله و سلم آماده می کردند.

امروزه اندیشوران مسائل انسانی به اهمیت خانواده و نقش آن در سلامت جامعه، پی برده اند. آنها معتقدند که اجتماع سالم، تنها با داشتن خانواده سالم، امکان پذیر است؛ چرا که شخصیت روحی انسان، در دامان مادر به رشد و بالندگی می رسد. چون رابطه صمیمی بین مادر و فرزندان، محیط خانه را به پناه گاهی امن تبدیل می کند که فرزندان در آن به آرامش می رسند و احساس امنیت می کنند. و اگر چنین رابطه و پناه گاهی نباشد، باعث دوستی های نامناسب و از بین رفتن امنیت خانواده و جامعه می شود و رسالت زنان در دوران انتظار برای زمینه سازی ظهور نیمه تمام می ماند.
الهی و ربی من لی غیرک
پاسخ
زنانی منتظرواقعی هستندکه قدرومنزلت خودراشناخته باشند.زنان به ظاهرمسلمان که با ظاهر ضد دینی واردجامعه میشوندوکاسه گدایی به دست میگیرن که به مانگاه کنیدوخودراابزای برای سودجویان میکنند درجامعه منتظران مهدی جایگاهی ندارندزنان منتظراراده ای پولادین دارند.
پاسخ
(۱۳۹۲/۰۷/۰۷، ۰۵:۰۰ ب.ظ)sale63 نوشته است: بنام الله /// سه چیز در اسلام عامل اسایش و راحتیست1شب2خانه مسکن3زن/

خداوند بزرگ دو چیز را مایه آرامش و تسکین قرار داده اند، که در قرآن فرموده اند:

1. الا بذکر الله تطمئن القلوب (سوره رعد، آیه 28 )
2. لتسکنوا الیها... (سوره روم، آیه 21)

چه قدر مقام یک زن بالا می رود وقتی مایه ی تسکین شوهرش می باشد!
حفظ ارزش ها را چگونه باید پاسداشت در برابر این نعمت الهی!؟

پاسخ
من کاملا با شما موافقم، کاش تمام زنان می توانستند اینگونه باشند، تا انسجام خانوادگی حفظ شود.

http://www.accpaper.com
پایان نامه حسابداری

مقاله و پایان نامه حسابداری

مقاله انگلیسی حسابداری با ترجمه فارسی
پاسخ
(۱۳۹۴/۱۲/۲۷، ۰۶:۴۴ ق.ظ)nani321 نوشته است: من کاملا با شما موافقم، کاش تمام زنان می توانستند اینگونه باشند، تا انسجام خانوادگی حفظ شود.

سلام و سپاس از نظر شما
"انسجام"
چه واژه ی جالبی!
بهتر است کمی در این باره نظر یکدیگر را بشنویم!
به نظر بنده هر کسی از دیدگاه خودش می تواند این واژه را شرح و بسط دهد و چه قدر خوب می توان از این بین بهترین نظر را انتخاب و در نهایت در زندگی پیاده سازی کرد!
حتی به نظر می آید آقایان نیز نظرشان در این زمینه راهگشا باشد؛ چون ایشان از دید بیرون به این قضیه نگاه می کنند و اثربخشی بیشتری خواهد داشت ان شاءالله.

پاسخ
زنان در خانواده همچون ریشه اند، که با تعالی و رشد آنان، رشد و تعالی دیگر اعضاء خانواده سیر صعودی و نیل به کمال خواهد داشت.

حال با این که ما همیشه درباره ی چگونگی رفتار و وظایف زنان منتظر گفته و شنیده ایم و همچنان نیز منتظر نظرات شما در موضوعاتی چون پیام های مهدوی به زنان منتظر و ... هستیم، برآن شدیم تا این بار فرضیه را به گونه ای دیگر بیان کنیم!

Exclamation مثلا به نظر بنده ببینیم که دیگران مثل همسر، فرزندان، پدران و مادران و ... چه انتظاری از یک زن در محیط خانه، و افراد اجتماع چه انتظاری از یک زن در محیط بیرون از منزل دارند!

شاید این نگاه عمومی به مطلب، ما را سریع تر به هدف برساند.
در حقیقت می خواهیم ابتدا نگاهی کلی به دید عمومی افراد داشته باشیم و بعد دیدگاه های آنان را بررسی کنیم تا صحت یا عدم درستی دیدگاهشان را نسبت به زنان منتظر بررسی کنیم.

یعنی می خواهیم شما کاربر گرامی دیدگاه خودتان را درباره داشتن یک ویژگی از زن منتظر بیان بفرمایید و دیگر دوستان درباره ی صحیح و ناصحیح بودن نگاهتان مشارکت کنند.

[تصویر:  26.gif]

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین موضوع‌ها
پیام های مهدوی به زنان من...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: mahline
۱۳۹۸/۰۷/۲۰
» پاسخ: 78