امتیاز موضوع:
  • 4 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیام های مهدوی به زنان منتظر
آنچه در این مقال میگنجد به یقین تمام آنچه که می باشد نیست؛ اما اشاره ای به این پیام ها گاهی سرچشمه ای ست برای سرریز شدن!

و به این دلیل که فضای مجازی، در مدت زمان خستگی را در ذهن خواننده ایجاد میکند، بهتر آن دیدم که هر روز با یک پیام مهدوی بروز باشیم تا فرصت تأمل در هر پیام را پیدا کنیم ...

از آن‌جا که امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف، امام، رهبر و ولي هر زن و مرد مسلمان شيعي است؛ لذا عصر ظهور حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف و رفتار آن حضرت عجل الله تعالي فرجه الشريف مي‌تواند، الگودهي براي زنان نيز باشد و آنان نيز مي‌توانند با اجراي آن اهداف، جامعه‌اي مهدوي را در اين عصر ـ که عصر غيبت است ـ پياده نمايند. در ادامه به برخي از اين پيام‌ها که از روايات استفاده مي‌شود اشاره خواهیم کرد (1)

1-متن کامل این مبحث را میتوانید در سایت مرکز مجازی مهدویت مطالعه بفرمایید
رواق منظر قلب من آشيانه ی توست
اگر چه منظر چشمم بدون مهمان است
پاسخ
هر گاه جامعه به حدي رسيد که زنان و مردان به تکامل عقلاني و اخلاقي رسيدند؛ زنان نيز مي‌توانند در مسائل سياسي و اجتماعي جامعه با حفظ شئونات اسلامي شرکت کنند و همانند مردها سهمي را ايفا نمايند. اين معنا با جمع بين دو دسته روايات، به دست مي‌آيد:
الف: رواياتي که دلالت بر تکامل عقلاني و اخلاقي انسان‌ها در عصر ظهور دارد.(1)
ب: رواياتي که دلالت بر وجود زنان در بين 313 نفر اصحاب حضرت دارد.(2)

1- بحار الانوار، ج52، ص 336، ح71.
2- تفسير عياشي، ج1، ص65.
پاسخ
کاش همه ی ما (چه زن و چه مرد) به انسان بودنمان توجه داشته باشیم و لا اقل آنچه برای خودمان نمی پسندیم در رابطه با دیگران انجام ندهیم...
در یک کلام: آدم باشیم...
پاسخ
يکي از اهداف حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف ايجاد وفاق و انسجام اسلامي است. لذا در دعاي ندبه مي‌خوانيم: « کجاست آن کسي که گفتار را بر تقوا جمع مي‌کند».(1) زنان جامعة اسلامي نيز با الگو گرفتن از امام خود در حد توان خود مي‌توانند در اين هدف مهم در عصر غيبت سهيم باشند.

1-اين جامع الکلمة علي التقوي. مفاتيح الجنان، دعاي ندبه.
پاسخ
اگر زن پوشش مناسب داشته باشد ورفتارش را کنترل کند تا محرک نباشد نسبت به جنس مخالف تمام کارهای اجتماعی را می تواند انجام دهد و مثمر ثمر باشد در عصر انتظار .
پاسخ
زنان نيز مي‌توانند، سنت‌هاي فراموش شده را احيا کنند؛ همان‌گونه که درباره حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف مي‌خوانيم: « ... او دستورات فراموش شدة قرآن و سنت را احيا مي‌کند». (1)

1- … و يحيي ميت الکتاب و السنة، نهج البلاغه، خطبه 138
پاسخ
زنان نيز مي‌توانند همانند حضرت مهدي عجل الله تعالي فرجه الشريف معلم قرآن باشند؛ همان که درباره حضرت آمده است: « ... آن گونه که قرآن نازل شده، به مردم مي‌آموزد ...».(1)

1-… يعلمون الناس القرآن کما انزل…، بحار الانوار، ج52، ص 362، ح139.
پاسخ
بنام الله/// مهمترین وظیفه یک زن در جامعه تربیت مردان مومن است هر نوع فعالیت خارج از خانه ای که منجر به اختلال در روند تربیت فرزندان به شکل شایسته شود حتی اگر جهاد هم محسوب شود جایزنیست جز انکه زنی از ترس گرسنگی و بیم جانی خود و اولادش اقدام به شرکت در امور خارج از خانه باشد/ اما اگر واقعا زنی میتواند در کنار تربیت کامل فرزندانش مشارکت اجتماعی هم داشته باشد اجر هر عملش نزد الله چند برابر است
چه خوش است که یار مهدی باشم///هرلحظه سرقرارمهدی باشم///فرقی نکند برای من فرمانده///یارفتگرسپاه مهدی باشم///
پاسخ
بسیار عالی پیام مهدوی تان را توصیف کردین
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ
به اعتقاد بنده هر زن یا هر خانم خانه یاهر مادر عزیزی بزرگترین کمکی که میتواند بکند مدیرت صحیح خانه است . زن کانون ارامش خانواده است . از دامن زن است که مرد به معراج میرود . ایا یاری به این بزرگی را از امام مان دریغ کنیم . اینده خود و همسر مان وفرزندانمان را فدای خوشی آنی امروز نکنیم . باید یک زن در جامعه امروزی بسیار هوشیار و زیرک باشد ومراقبت کند از امانات خداوند. وظیفه مهم خود را بی ارزش ندانیم وبه آن افتخار کنیم . به کاری که می کنیم اعتقاد داشته باشیم .سنگر خانواده را باوجود این همه فساد وفحشا در جامعه محکم کنیم
ان شاالله
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین موضوع‌ها
گناهی که با سرعت 120 از ک...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 4490279221
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
» پاسخ: 3
» بازدید: 1954