امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
هشتم شوال سند مظلومیت شیعه
#1
[تصویر: 2.jpg]
تخریب کرده اند همه بارگاهتان

آنها که زنده اند به لطف نگاهتان

بر روی مهربانیتان چشم بسته اند

با خود نگفته اند چه بوده گناهتان؟

وقتی رسید یوسف کنعان فاطمه

با او بنا شود حرم دل‌گشایتان
پاسخ
#2
[تصویر: 201_web.jpg]بشکند دستی که ویران کرد این گلخانه را
در عزا بنشاند او، شمع و گل و پروانه را
بشکند دستی که هتک حرمت این خانه کرد
شیعه را سوزاند و خون در قلب صاحبخانه کرد
پاسخ
#3
سلام با سپاس فراوان عالي بود مطالب.

http://goftomanedini.com/imagehttp://s1....8aa328.gif
پاسخ
#4
امروز هفتم شوال و امشب، شب یکی از دردناکترین مصائب آل رسول الله(ص) است؛ یعنی تخریب بارگاه چهار امام معصوم(ع) در مدینه منوره.

متأسفانه در سال های گذشته شاهد بودیم که در این شب، مراسم جشن و شادی رسمی در کشور برگزار شد (مانند مراسم جشن اهداء جوایز ورزشکاران المپیک) و صدا و سیما نیز نه تنها روند عادی برنامه های خود را قطع نکرد؛ بلکه در این شب مبادرت به پخش برنامه های طنز نمود.

دو سال پیش هم برخی مسؤولین دفتر یکی از مدیران محترم صدا و سیما، "برگزاری اجلاس عدم تعهد (NAM)" را دلیل پخش برنامه خنده بازار در شب هشتم شوال اعلام کردند؛ که حتماً یا مزاح بوده و یا از روی بی اطلاعی این حرف را زدند.

پاسخ معقول تر این نهادها به دلسوزان هم این بود که: "چون سوگ هشتم شوال در همه تقویم ها ثبت نشده است ما این واقعه را فراموش کردیم".

[تصویر: 28-shavval-k.jpg]وظیفه ماست که از باب "حمل بر صحت" این عذر آقایان را بپذیریم؛ اما وظیفه آنان نیز این است که از تکرار این مسأله جلوگیری کنند.

فاجعه تخریب قبور ائمه بقیع را بحق باید تلخ ترین فاجعه دینی و فرهنگی قرن بیستم ‏نامید که به دست مؤسسان حکومت آل سعود ــ اجداد همین داعش جنایتکار ــ انجام شد. چه اسلامی فکر کنیم، چه ملی باندیشیم، و چه برای میراث فرهنگی دل بسوزانیم، رواست که هر سال در این مناسبت مهم، هیئت ها برپا کنیم؛ جلسه ها بگیریم، یا همایش ها برگزار کنیم؛ تا یادمان نرود آنچه بر آل رسول رفت؛ که تخریب مرقد آنان نشانه بارزی است از آزاری که خود آنان از مردم بی ایمان کشیدند.
پاسخ
#5
به گزارش خبرگزاری حوزه، مرکز مدیریت حوزه های علمیه با انتشار بیانیه ای با تسلیت سالروز واقعه جانگداز تخریب بارگاه ملکومتی ائمه بقیه (ع) از همه محبان اهل‌بیت‌(ع) در خواست کرده که روز هشتم شوال را به سوگ نشسته‌ و خاطره آن را زنده نگه دارند.
[تصویر: baghie.jpg]در بخشی از این بیانیه آمده است: هشتم شوال سالروز واقعه جانگداز تخریب بارگاه ملکومتی و باشکوه ائمه هدی‌(ع) به دست عناصر وهابیت کوردل و بی‌خرد است. فرقه‌ای جعلی که با حمایت استکبار جهت تفرقه و اختلاف‌افکنی بین مسلمانان به وجود آمد و با ارائه چهره‌ای خشن و تکفیری به زدودن ارزش‌های والای اسلام عزیز و چهره مهر و رحمت دین الهی پیامبر‌(ص) پرداخته و با تخریب آثار مهم و تاریخی مکه و مدینه و پس از آن در نقاط مختلف جهان که هر کدام نشانه‌ای از عظمت اسلام و تاریخ گویای آن بود فرهنگ غنی مسلمانان را ناخبردانه نابود کرده و قلوب مسلمین جهان را جریحه‌دار نموده و خسارت عظیم و غیرقابل جبران به بار می‌آوردند.

در ادامه این بیانیه، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه با عرض تسلیت این واقعه جانسوز به ساحت مقدس حضرت ولی‌عصر‌(عج) و رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید و حوزه‌های علمیه و عموم مردم مسلمان و شیعیان جهان، ضمن محکوم کردن تخریب توهین‌آمیز تمام آثار اسلامی حرمین شریفین مخصوصا قبور ائمه بقیع‌(ع) و نیز عتبات مقدسه در سراسر جهان به دست فرقه ضاله وهابیت، از همه محبان اهل‌بیت‌(ع) می‌خواهد که روز هشتم شوال روز تخریب قبول ائمه بقیه را به سوگ نشسته‌ و خاطره آن را زنده نگه دارند و به سران این فرقه گمراه که با پیش گرفتن راه عناد و لجبازی هرگز در صحنه‌های مناظره با منطق و برهان حضور پیدار نمی‌کنند توصیه می‌کند تا از تفرقه و اختلاف میان مسلمانان دست برداشته و به برادرکشی و ایجاد فساد و تخریب اعتاب مقدسه و امکان مذهبی خاتمه بدهند چرا که مسلمانا جهان با الهام از ندای وحدت‌بخش قرآن و با اتحاد و استقامت، روز به روز به نیرنگ‌ها و توطئه‌های دشمنان اسلام که متاسفانه توسط عده‌ای وابسته، علیه کیان اسلام و اهل‌بیت‌(ع) در حال پیاده شدن است بی‌پرده و اختلاف افکنان و توطئه‌گران را به خاک مذلت خواهد نشاند، یریدون لیطفئوا نور‌الله بافواههم و الله متم نوره و لو کره الکافرون.
پاسخ
#6
تخریب بارگاه ملكوتی اهل بیت، عاشورای دوم است.
ارسال توسط modir site در 17/7/1387.اخبار پاسخگويي
آیت‌الله جعفر سبحانی به مناسبت فرارسیدن هشتم شوال سالروز تخریب بارگاه ملكوتی اهل بیت (ع) و هتك حرمت به قبور اهل‌بیت(ع) با صدور پیامی سالروز هشتم شوال را عاشورای دوم نامید.
در پیام‌ آیت‌الله سبحانی آمده است:سالروز تخریب بارگاه ملكوتی اهل بیت نبوت و هتك حرمت مراقد امامان معصومین در بقیع، عاشورای دوم است و باید مسلمانان جهان به ویژه شیعیان مراتب نفرت و انزجار خود را از عاملان این جنایت به گوش جهانیان برسانند.
درست 85 سال پیش لشكر جهل و ضلالت، در چنین روزی، با بیل و كلنگ نصب و عداوت به حرم شریف ائمه چهارگانه و دیگر وابستگان خاندان رسالت در بقیع یورش برده و آنها را با خاك یكسان كردند.
بار دیگر عمل زشت و نفرت بار متوكل عباسی را در تخریب گنبد و بارگاه حسینی و شخم زدن زمین آن را تكرار كردند.
قرآن مجید، مسلمانان جهان را به ترفیع و تكریم بیوتی كه مركز حمد و تسبیح الهی است، دعوت می‌كند و می‌فرماید:«فی بیوت اَذن الله ان ترفع».
در ادامه این پیام آمده است:مرقد عسكریین (ع) كه اخیراً به دست همین عاملان ویران شد، خانه‌های آنان بود كه در آن، امامان و مادر گرامی ایشان، خدا را عبادت كرده و به حمد و ثنای او می‌پرداختند. متاسفانه به جای ترفیع و تعمیر، منهدم شد.
رسم خردمندان جهان، حتی رسم پیروان شرایع پیشین این بود كه قبور بزرگان و پیامبران را تكریم كرده و با ساختن بنا بر قبور آنان، ادای احترام می‌كردند و هم اكنون قبر خلیل‌الرحمن در فلسطین اشغالی و قبور دیگر پیامبران و اوصیای آنان در كشورهای اردن، سوریه، مصر و عراق گواه این مطلب است.
متاسفانه اعراب نجد از فرهنگ اسلامی دور بوده و به جای عمل به آیه «قل لا اساَلكم علیه اَجراً الا الموده فی القُربی» به دشمنی برخاسته و آثار آنان را همراه با آثار ده‌ها وابسته به خاندان رسالت و دیگر بزرگان دین منهدم كردند.
روزی نیست كه در حرمین شریفین، آثار اسلامی تازه‌ای به بهانه توسعه حرمین نابود نگردد و چیزی نمی‌گذرد كه شهرهای مكه مكرمه و مدینه منوره به صورت دو شهر غربی به تمام معنی در آیند.
در پایان پیام این مرجع شیعیان آمده است:مسلمانان جهان از حاكمان نجد و حجاز می‌خواهند حریت و آزادی را به حرمین شریفین باز گردانند و اجازه دهند با نظم و آرامش، محبان اهل بیت (ع) قبور آنان را تجدید بنا كنند و همه طوایف اسلامی را در انجام فرائض خود در زمان حج و عمره، آزاد بگذارند تا حرم امن الهی برای همه «‌حرم امن» شود.
حق یارتان
پاسخ
#7
[تصویر: 7y9i5yk3msu1p3ud9k81_thumb.jpg]


چه داستان غریبست 8 ...
8شوال...
88سال قبل....
حرم 8 ضلعی بقیع.....
به تلی از خاک تبدیل شد......
راستی جرا ما درپناه امام 8هستیم و ساکت نشسته ایم .....
ای امامان غریب بقیع .........
برایتان 8 صحن به یاد حرم 8 گوشه تان خواهیم ساخت...
الهی و ربی من لی غیرک
پاسخ
#8
[تصویر: 1_105.jpg]

گرچه تاريک است، در ظاهر ندارد يک چراغ

همچو ايوانِ نجف نور و صفا دارد بقيع

سر به ديوارش زند هر کس از اين جا بگذرد

در سکوتش ناله ها و گريه ها دارد بقيع


[تصویر: 79478690707660739196.gif]
پاسخ
#9
ای مدینه جلوگاه کبریا
ای تجلی گاه انوار خدا
ای مدینه ای تو مشکوی بهشت
عطر خاکت خوشتر از بوی بهشت

ای زمینت لاله زار اهلبیت
ای امین و راز دار اهلبیت

ای حریمت قبله گاه اهل دل
ای نسیمت با رگ جان متصل

ای به گِردَت  کعبۀ دل در طواف
خفته در تو اسوۀ شرم و عفاف

در تو خورشید نبوت خفته است
درتو ناموس ولایت خفته است

“نقش هستی نقشی از ایوان توست”
“آب و باد و خاک سرگردان توست”

ای گلستان گل و آلاله ها
ای نیستان تمام ناله ها

ای وصیتنامۀ درد علی
نخل هایت دست پرورد علی

ای مدینه جانِ جان ما توئی
آیه های صبر را معنا توئی

ناله های مرتضی در گوش توست
هستی او خفته درآغوش توست

لب گشا از محنت زهرا بگو
از غم و درد علی با ما بگو

فاش کن آن گوهر ناسفته را
راز های گفته و ناگفته را

گرکه عمری سخت پابند توام
چون «وفائی» آرزومند توام

سید هاشم وفایی
مهدی فاطمه
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین موضوع‌ها
اولین بانوی منتظر
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 2003174389
۱۴۰۰/۰۵/۰۱
» پاسخ: 1
» بازدید: 1282
امام خامنه ای و ازدواج
انجمن:
آخرین ارسال توسط: khonehman
۱۴۰۰/۰۳/۲۰
» پاسخ: 3
» بازدید: 2718
اشعار زيباي سيد حميد رضا ...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: nargesesabz
۱۴۰۰/۰۳/۰۲
» پاسخ: 8
» بازدید: 38198
لطایف و ظرایف
انجمن:
آخرین ارسال توسط: nargesesabz
۱۴۰۰/۰۳/۰۲
» پاسخ: 22
» بازدید: 25150
ذکرهای شگفت عارفان
انجمن:
آخرین ارسال توسط: melika133
۱۴۰۰/۰۲/۳۰
» پاسخ: 30
» بازدید: 38273
یک روز خانواده مهدوی باید...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: melika133
۱۴۰۰/۰۲/۳۰
» پاسخ: 62
» بازدید: 81122
هشتم شوال سند مظلومیت شیع...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: melika133
۱۴۰۰/۰۲/۳۰
» پاسخ: 8
» بازدید: 10628
تلنگر اخلاقی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: karbala133
۱۴۰۰/۰۲/۲۸
» پاسخ: 52
» بازدید: 63880
چند توصیه از حضرت آیت الل...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: karbala133
۱۴۰۰/۰۲/۲۸
» پاسخ: 3
» بازدید: 4840
عدم دریافت کد امنیتی
انجمن:
آخرین ارسال توسط: rotapakhsh
۱۳۹۹/۱۰/۰۶
» پاسخ: 1
» بازدید: 2918