امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آيت ا... ميرزا مهدي اصفهاني
آيت ا... ميرزا مهدي اصفهاني

آن بزرگوار، از جمله عالمان، فقيهان و مربيان اخلاق و عرفان در دهه هاي معاصر بوده است كه بنيانگذار حركت عظيم فكري و علمي گشته و با پشت پا زدن به يافته هاي فلاسفه و افكار عرفاني متصوفه، تنها راه دستيابي به عرفان ناب را منحصر در معارف قران و ائمه طاهرين عليهم السلام معرفي فرموده است. اينك بنگريد ماجراي تنبه و بيداري او را: « در نجف اشرف، در علم اخلاق و تزكيه نفس و در سيرو سلوك عملي از محضر « استاد سيد احمد كربلايي » كه يكي از عرفاي بلند پايه بود، استفاده مي كردم، تا آنكه از نظر ايشان به حد كمال رسيدم، اما من كه خودم را نمي توانستم فريب دهم از معارف حقه چيزي نمي دانستم، دلم آرام نگرفته بود و خود را در كمالات ناقص مي دانستم، تا آنكه به فكرم رسيد شب هاي چهارشنبه به مسجد سهله بروم و متوسل به حضرت بقيت ا... ارواحنا لفداء بشوم، شايد توجهي به من بفرمايد و صراط مستقيم را به من نشان بدهد. لذا به مسجد سهله رفتم و از جميع علومي كه: « سر به سر قيل است و قال نه از آن كيفيتي حاصل نه حال » و از افكار عرفاني متصوفه و از بافته هاي فلاسفه، خود را خالي كردم و صددرصد با كمال اخلاص و توبه به مقام مقدس آن حضرت، خود را در اختيار گذاشتم. ... ناگهان جمال پر نور حضرت بقيت ا... ارواحنافداء ظاهر شد و به من فرمودند: « طلب المعارف من غير طريقنا اهل البيت مساو لانكارنا؛ جستجوي معارف و طلب حقايق از غير خط ما اهل بيت، مساوي است با انكار ما. 1 »

1. به نقل از آيت ا... حاج شيخ مجتبي قزويني اعلي ا... مقامه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین موضوع‌ها
گناهی که با سرعت 120 از ک...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: mithra
۱۳۹۸/۰۳/۳۱
» پاسخ: 1
» بازدید: 1767
یک روز خانواده مهدوی باید...