امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تا حالا برای نزدیک شدن ظهور آقامون چکار کردیم ؟
به نظر شما وظیفه ما که منتظر امام زمان هستیم چیه ؟
خودمون تا حالا آستینامونو بالا زدیم برای اومدنش کاری کردیم ؟
یا همش منتظر دیگران بودیم تا زمینه را فراهم کنند؟ چند لحظه از ساعت های عمرمون در طول شبانه روز به یاد امام زمانمون سپری میشه؟ حالا هم خیلی دیر نشده به نظرتون چکار میشه کرد؟ Huh
[تصویر:  12917575282.gif]
پاسخ
شاید امثال این پیامک ها هم برا شما هم اومده
ذکرهای خاص برا گرفتن حاجت تو ایام خاص و ارسالش به دیگران
یا
دختر یا پسر کوچیک سرطانی که نیاز به دعا داره و ارسالش به دیگران

یا
طرح ترک یک گناه برا نزدیک شدن ظهور
شاید بگید چه ربطی داره
اگه خوب دقت کنید رابطه خیلی نزدیکی بهم داران
نکته اش تو غریبی مهدی فاطمه ست. همون آقا جون مهربون خودمون!
وقتی امثال دو پیامک اول برام بیاد نخونده تند و تند ارسالش میکنیم به دوستامون.
ولی پیامک سومی اگه آدم مسئولیت پذیری بودیم ارسالش می کنیم حالا به یکی از دوستامون اونم چی؟ که زیر دین نباشیم ولی ولی وقتی پای عمل به میون بیاد دیگران،آدم خوبا هستن از ما ساقطه یه کلاه قشنگ شرعی برا خودمون درست می کنیم درسته یا نه ؟یا شاید چون خودم آدم ...همه رو به کیش خودم می پندارم
شما را به وجدانتان واگذار می کنم Exclamation
ولی اگه واقعا بدونیم که بزرگان تمام حرفای که از دوران ظهور و حکومت زیبای مهدوی که تو ش خبری از فقر،بی محبتی ،رشوه ،ریا ،پارتی بازی و ...
کافی باور داشته باشیم که آقامون بیاد همه چیز حله
هم و غممون میشه دعا .یک گناه چیه ؟اصلا نمیخوام گناه مرتکب شم که اومدن مولام بخاطر من به تاخیر بیفته
حالا میتونم بگم از عمق وجودم که منم زمینه ساز ظهورم و شادم چون دل مولام ازم راضیهSmile
پاسخ
قطعه ی گمشده ای از پر پرواز کم است
یازده بار شمردیم یکی باز کم است
این همه آب که جاریست نه اقیانوس است
عرق شرم زمین است که سرباز کم است
پاسخ
هر کجا هستم باشم...

فرقی نمی‌کند که من پدر یک خانواده باشم یا معلم یک کلاس، رئیس یک کارخانه یا امام‌جماعت یک مسجد، مسئول یک انجمن دانشجویی یا مدیر یک موسسه انتشاراتی، رئیس یک اداره یا کدبانوی یک خانه، خبرنگار یک روزنامه یا دبیر یک سازمان مردم‌نهاد؛ مهم این است که من «بخواهم» و «بتوانم» پرسش‌ها و موضوعات مربوط به امام موعود را با خود و انسان‌هایی که با من ارتباط دارند، در میان بگذارم. مهم این است که با گفت‌وگو درباره امام‌مهدی و ابعاد مختلف وجود او، زمینه تحول و تعالی در درون ما و جامعه و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم به وجود آید.
پاسخ
اول از همه ارتباطمون را با گل نرگس بیشتر کنیم و سعی کنیم حتما دوستان و کسانی را که از حضرت دور هستند رو با فرستادن پیامک یا جملات زیبا آشنا کنیم.
مهم ترین وظیفمون امربه معروف و نهی از منکر هست که متاسفانه بهش توجه نمی کنیم و زمینه رو برا ی ظهور حضرت فراهم نمی کنیم.
با توجه به آیه 79سوره مبارکه مائده کانوا لایتناهون عن المنکر فعلوه لبئس ما کانوا یفعلون امام علی علیه السلام فرمودند:خداوند هیچ قومی را لعنت و عذاب نکرد مگر بخاطر ترک امر به معروف و نهی از منکر (بحارالانوار.ج97ص90)
چون نهالم اگر نباری تو به خدا در کویر می میرم
پاسخ
بزرگی میفرموند که ترک واقعی گناه خودش یه معجزه اس .
حداقل کاری که میشه کرد ترک گناه اس و انجام واجبات

[تصویر:  37248601313526463422.jpg]

وَأَنَا التَّوَّابُ الرَّحِیمُ

سوره مبارکه بقره ایه 160

"انا" كه ضمیر متكلم وحده است در مواردى به كار مى‏ رود

كه گوینده در مقام بیان رابطه مستقیم خود با شنونده مى‏ باشد

مخصوصا اگر شخص بزرگى بگوید: من خودم این كار را براى شما مى‏ كنم

بسیار فرق دارد تا بگوید ما چنین خواهیم كرد

لطف و محبتى كه در تعبیر اول نهفته است بر هیچكس پوشیده نیست

كلمه" تواب" نیز صیغه مبالغه است و به معنى كسى است كه بسیار بازگشت كننده مى ‏باشد

این تعبیر آن چنان روح امید در انسان مى‏ دمد

كه پرده‏ هاى یاس و نومیدى را از آسمان جان او به كلى كنار مى‏ زند

به خصوص اینكه با كلمه" رحیم" كه اشاره به رحمت ویژه پروردگار است همراه شده

"برگرفته از تفسیر نمونه"
[تصویر:  Besmelah2.png]
پاسخ
بسم الله الرحمن الرحیم

با مطالبی که دوستان ارسال کردن به نکته ی جالبی رسیدم؛ قرار نیست همه یه کار انجام بدن، بلکه مهم این هست که هر کسی کاری که از دستش برمیاد رو به نحو احسن انجام بده.
ظهور حضرت و ظهور دولت کریمه ی حضرت، همه ی ابعاد زندگی رو در بر میگیره!
پس هر کسی در هر جایگاهی باشه میتونه مفید واقع بشه.
مثلا مادر و پدر بهترین هستند برای تربیت فرزند مهدوی، ولی اینجا نمیشه نقش معلم رو نادیده گرفت چرا که هر فرزندی با معلم خود نیز در ارتباط هست.
حتی نمیشه دوستان و اطرافیان رو نادیده گرفت، چون انسان مرتبط،با روابط اجتماعی نیز به تعالی می رسه.
حتی اگر راننده ای در فضای کارش که وسیله نقلیه است، از سخنرانی های اساتید استفاده کند، این ها گاهی تلنگری هستند بر دنیای خواب آلود ما.
هر شخصی مثلا خود بنده، می توانم از خودسازی به دیگرسازی برسم و البته بسیار هم تاثیرگذار است این شیوه!
باید در این مسئله نکته بین بود، هر کسی خودش را بنگرد و ببیند کاری که می کند کجا به کار برای مولا نزدیک است!؟
می بیند که خیلی از کارها با واسطه و خیلی بی واسطه در حال انجام شدن، برای مولا هستند.
دکتر رائفی پور در سخنرانی ماه مبارک فرمودند: دکتری برای درمان و مداوا به غزه می رود و پزشکی دیگر به داعش می پیوندد؛
پس خیلی سخت نیست تشخیص دادن اینکه، هر جایگاه و شغلی چگونه می تواند مفید باشد؛
فکر نکنیم همه ی کارهایمان باید جنبه ی عبادی داشته باشند،(مثل نماز و روزه وحج و زکات و..) البته از اهمیت این واجبات چیزی کم نمیشود وقتی میخواهیم برای مولا کار کنیم، اما باید دقت کنیم تنها عبادت نیست، بلکه کاری برای مولاست که عبودیت داشته باشد(کار باید برای خدا باشد، و کاری که برای خدا انجام شود در حقیقت برای مولا نیز انجام می شود.)
و همین است که زندگی به سبک اسلامی، همان زندگی مهدوی ست و انسان در این مسیر به تعالی میرسد، مخصوصا این که در حال زندگی به روال عادی ست و تنها چیزی که برایش اهمیت دارد استفاده از قوانین صحیح هست که ما این قوانین را جز در اسلام ناب محمدی و مذهب شیعه نمی بینیم.
به امید یاری حضرت.

رواق منظر قلب من آشيانه ی توست
اگر چه منظر چشمم بدون مهمان است
پاسخ
بسم الله الرحمن الرحیم

انسانی که در اجتماع زندگی می کند، بدون اینکه دقیقا متوجه باشد هم در حال تاثیرگذاری ست و هم در حال تاثیرپذیری!

شخصی بیشتر وقت خود را در خانه و خانواده می گذراند و کسی در محیط اداره و شرکت و ...
کسی در محل رفت و آمد عموم قرار دارد و ...
بهر حال از همه ی این ها که بگذریم، می بینیم یک سری قوانینی هستند که بر محل زندگی ما حاکم اند(قوانین شرعی) که شامل حقوق افراد جامعه می باشد.
حالا برای اجرا کردن این حقوق، اول از همه باید شناخت ایجاد کنیم، برای شناخت می توانیم به عالمی رجوع کنیم، کتابی مطالعه کنیم و...
وقتی برایمان اهمیت امر این قدر باشد که وقت می گذاریم تا از اصول کاری و روابط مان آگاهی پیدا کنیم، در حالی که، به روال عادی زندگی اهمیت می دهیم به روال خاص زندگی مهدوی هم نزدیک می شویم.
من فکر می کنم یکی از پایه های شروع ما می تواند این باشد که، باور کنیم تمام زیبایی های دولت کریمه حضرت مهدی میطلبد که اول از همه ما به عنوان شیعه منتظر، سعی در پیاده سازی آن داشته باشیم، تا به اصطلاح آماده سازی کنیم.
حالا اهمیت آماده سازی، خودش به عنوان یک نقطه امید و بعدش به عنوان الگو برداری تصویر بسیار زیبایی به زندگی می دهد.
خیلی زیاد به این مسئله دقت کردم که زندگی اگر بر مبنای خودش پیاده شود، مشکلات کم رنگ می شود، چون ایمان شخص قوی، همیشه او را به بهترین نحو همراهی می کند.
حالا به نظر شما بهتر نیست هر کدام از ما به عنوان شخص منتظر با توجه به شغل و جایگاه اجتماعی ما، بگوییم برای امام زمانمان تا به حال چه کارهایی کرده ایم و چه کارهایی را انجام خواهیم داد؟
اهمیت بیان این مطلب از این روست که افرادی که نمی دانند چه طور می توانند برای امام زمانشان کار کنند، آشنا می شوند و به دیگران اول از همه از طریق عمل کردن و دوم، از طریق انتقال کلامی اطلاع رسانی می کنند.
شنیده بودید راننده ای در ماشینش قرآن پخش می کرد و مسافری به محض وارد شدن به داخل ماشین از راننده به حالت تمسخر پرسید: کسی مرده؟!
و راننده در جوابش گفته بود: خیلی وقته دلهامون مرده!
ببینیم که شغلی مثل رانندگی که در کمتر از یک ساعت با افراد زیادی تماس دارد، چگونه توانسته بود از حق دفاع کند، ما را ترغیب می کند تا در محیط های خانوادگی و اجتماعی کمی دقیق تر و دغدغه مند تر رفتار کنیم.

نظرات ارزشمند شما برای دیگران و از همه مهم تر خودمان که پایبندتر باشیم، خودش یک نوع از یاری حضرت است.
ان شاءالله پله به پله، آهسته ولی پیوسته، کم ولی مداوم، ما را در مسیر یاری حضرت و لطف خدا و نگاه خاص مولا قرار می دهد.
رواق منظر قلب من آشيانه ی توست
اگر چه منظر چشمم بدون مهمان است
پاسخ
بنام الله/// ببينيد موارد زيادي است كه ميتوان براي ياري رساندن به ظهور مولا انجام داد كه بهترين وضعيت رسيدن به بصيرت است اگر بصيرت نباشد هر كار و عملي نافرجام ميشود/// بايد بتوانيد هر كاري و هر تصميمي را در موقع خودش پياده سازي كنيد/// گاها كارهايي خوب است اما وقتي به موقع انجام نشود نتيجه منفي هم دارد/// گاهي برخي كارها به ظاهر كم و ناچيز و غير ضروري به نظر مي رسد اما همين كارها كمك فوق العاده اي محسوب ميشود گاهي نميتوانيم بين دو جريان درست انكه به عدل و صداقت و حق نزديكتر است را تشخيص دهيم/// گاهي يك بي سواد بهتر از يك دانشمند متوجه مسئله اي ميشود پس نبايد با معيارهاي دنيوي چشم بسته برخي ها و بعضي نظرات را ناديده گرفت هميشه اتفاقات انگونه كه همه منتظرش هستند رقم نميخورد و از جاي ديگر به شكل ديگر رخ ميدهد پس يك منتظر واقعي در عين اينكه ثابت قدم و يكپارچه رفتار ميكند بايد هميشه اماده تغيير رفتار باشد و به محض روئت حقي دقيق تر انرا بپذيرد نه انكه با لجاجت در نظر قبلي پافشاري كند/// بايد هميشه اماده تكامل و بهتر شدن باشد و هرگز گمان نكند الان از هميشه مناسبتر است بلكه هميشه تكامل رو به ما پيش ميايد و بايد انرا در اغوش بگيريم/// يكي اينكه شعار بي از حد دادن موجب خستگي مخاطب ميشود مخاطب ما مردم هستند بايد عمل كرد و از به فعل در اوردن نظرات و امورات جلوگيري نكرد نبايد گفت حد ما و يا توان ما محدود است زيرا بشر مخلوقي نامحدود است پس بايد به فكر رسيدن به قله باشيم نه اينكه در دامنه منزل بگيريم بايد با حوصله و تامل تصميم گرفت و رفتار كرد اما نبايد حركتي را ساكن و متوقف نگه داشت نبايد هر سال ما تكراري از سال قبل باشد بايد بلندپروازي كرد اما عالمانه نه احمقانه و خيالپردازانه بايد كارها را بر اصول قابل انجام قرار داد نبايد دلسرد شد و به گمان اينكه كسي مرا نميبيند و قبول ندارد دست از حركت كشيد بلكه بايد طرف ما الله باشد او ياري ميدهد/// به نظر من بايد شجاعت داشت در پذيرفتن سخن حق و دعوت به كار درست شبهه بي جا و بهانه بي خود طرح نكرد///مثلا من در باره مسئله ديني كه علم بدان ندارد به عالمي مراجعه ميكنم و او مرا راهنمايي ميكند حالا اگر ان عالم فاسق باشد تكليف من چيست///؟ اگر فساد او در علم باشد كه به عالم ديگر مي روم اما اگر فساد او در مسئله ديگر باشد مثلا او زناكار باشد من علم را در مي يابم و از ان علم بهره ميگيرم و گناه او را دال بر ابطال ان علم نميدانم/// بايد دقت كنيم بايد به هم باور و اعتماد كنيم
چه خوش است که یار مهدی باشم///هرلحظه سرقرارمهدی باشم///فرقی نکند برای من فرمانده///یارفتگرسپاه مهدی باشم///
پاسخ
وقتی انسان دم از عشق و محبت مولای خود می زند باید به این باور رسیده باشد ، که آن را به عنوان یک الگو بپذیرد و تمام تلاشش را برای جلب رضایت او انجام دهد در غیر این صورت این اظهار محبت در همان مرحله زبانی باقی می ماند و فراتر نمی رود.... چرا که رضایت و محبت قلبی ، این فاصله غیبت را حتما کم خواهد کرد هر چند گامی کوچک باشد، دیگه شخص در هر کاری که باشه و در هر عنوانی با این که فرصت کوتاهی و کم کاری هم داره ولی سعی می کند رضایت حضرت را مد نظر داشته باشد و این عشق و محبت مولارا در او زیادتر می کند زیرا که حضرت می شود جزئی از زندگی او ،همراه همیشگی ،کسی که از همه به او نزدیک تر است ...در نتیجه خیلی از کارها را دیگه نمی توان انجام داد زیرا که تحمل نارحتی حضرت برای او سخت خواهد بود و تمام تلاشش این خواهد بود که فاصله بین خودش و حضرت را کم کند.....
ای جان جهان بسته به یک نیم نگاهت / دل گشته چو گل سبز به خاک سر راهت

هم بام فلک پایگه قدر و جلالت / هم چشم ملک خاک قدم های سپاهت
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آخرین موضوع‌ها
گناهی که با سرعت 120 از ک...
انجمن:
آخرین ارسال توسط: 4490279221
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
» پاسخ: 3
» بازدید: 1954